O autorze
V-ce mistrz świata, mistrz świata i europy juniorów, zdobywca pucharu Włoch i wielokrotny mistrz Polski.
Laureat prestiżowej nagrody „Trofeo Gazzetta”, wielokrotny zwycięzca plebiscytu na najlepszego siatkarza w Polsce i we Włoszech. Był na podium plebiscytu na sportowca roku w Polsce.
Od 2008 roku jest ambasadorem i twarzą projektu „Kinder+Sport” – największego na świecie turnieju siatkarskiego dla dzieci.
Od 2011 roku posiada swoją markę produktów siatkarskich – MOVE Świderski Edition.

Mistrzostwa polski strażaków

W dniach 5-7 marca br. w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego MOSiR w Zielonej Górze odbyły się XXIX Mistrzostwa Polski Strażaków w Piłce Siatkowej. Z ogromną przyjemnością objąłem te zawody patronatem sportowym. Przede wszystkim dlatego, że jako sportowiec chętnie wspieram wszelkie inicjatywy aktywnego spędzania wolnego czasu, promocji zdrowego trybu życia, propagowania idei czynnego uprawiania sportu w każdym wieku. Jeśli chodzi o samych strażaków, to mam ogromnym sentyment do tej grupy zawodowej.

W końcu każdy mały chłopiec chce kiedyś zostać strażakiem. Strażacy są wielkim przykładem męstwa oraz bohaterstwa dla młodych ludzi, których jednym z wielu marzeń staje się to, by zostać strażakiem. Ale strażacy to też osoby z wieloma pasjami
i zainteresowaniami pozazawodowymi. To wspaniali sportowcy, czynnie uprawiający różne dyscypliny sportu, w tym siatkówkę, co mnie osobiście bardzo cieszy. Poza tym ten zawód wykonuje kilku znanych siatkarzy m.in. Adam Kurek – reprezentant Polski, uczestnik choćby Mistrzostw Europy w 1993 roku (prywatnie tata mojego kolegi z reprezentacji - Bartka Kurka). Znanym strażakiem-siatkarzem jest również Roman Bartuzi – były reprezentant Polski, który dziś, po zakończeniu kariery w reprezentacji naszego kraju, świetnie łączy służbę w Straży Pożarnej z graniem w siatkówkę na wysokim poziomie.
XXIX Mistrzostwa Polski Strażaków w Piłce Siatkowej dostarczyły wiele emocji, nie tylko samym zawodnikom, ale również kibicom. Mieliśmy okazję zobaczyć ciekawą rywalizację sportową toczącą się w sportowej atmosferze. Mistrzostwa cieszyły się dużym zainteresowaniem przedstawicieli administracji samorządowej, lokalnych przedsiębiorców oraz mediów. I ten fakt również napawa optymizmem. Dziś bez wsparcia mentalnego, finansowego, organizacyjnego oraz czynnego zaangażowania łącznie tych wszystkich elementów w sport wyczynowy, nie ma mowy o stworzeniu potęgi narodowego sportu. Dziś bez tego wsparcia żaden sportowiec nie może się rozwijać się i realizować jako zawodnik.W czasie Mistrzostw miałem okazję spotkać się i porozmawiać o tym m.in.
z Wicemarszałkiem Województwa Lubuskiego Panem Maciejem Szykułą, którego dobrze znam z czasów szkolnych. Był dyrektorem Zespołu Szkół Budowlanych w Gorzowie Wlkp., którego jestem absolwentem. Porozmawialiśmy o sporcie, o popularyzacji siatkówki, powspominaliśmy szkolne lata.
To był dla mnie zaszczyt wziąć udział i objąć patronatem imprezę sportową z tak długoletnią tradycją oraz prowadzoną na tak wysokim poziomie sportowym
i organizacyjnym.
Trwa ładowanie komentarzy...