O autorze
V-ce mistrz świata, mistrz świata i europy juniorów, zdobywca pucharu Włoch i wielokrotny mistrz Polski.
Laureat prestiżowej nagrody „Trofeo Gazzetta”, wielokrotny zwycięzca plebiscytu na najlepszego siatkarza w Polsce i we Włoszech. Był na podium plebiscytu na sportowca roku w Polsce.
Od 2008 roku jest ambasadorem i twarzą projektu „Kinder+Sport” – największego na świecie turnieju siatkarskiego dla dzieci.
Od 2011 roku posiada swoją markę produktów siatkarskich – MOVE Świderski Edition.

Sebastian Świderski i co dalej...

Po wypełnieniu kontraktu w Farcie Kielce, spakowałem wszystkie rzeczy i wróciłem do domu do Kędzierzyna. Oczywiście rozstając się z Prezesem Farta uzgodniliśmy że będziemy w kontakcie ponieważ „Farciarze” są zainteresowani współpracą ze mną również w przyszłym sezonie , pozostaje kwestia domknięcia budżetu drużyny z Kielc. W międzyczasie pojawiła się super oferta z Kędzierzyna… nie ukrywam, że po cichu bardzo liczyłem na jakiś ruch ze strony Zaksy, klubu z którym od początku mojego powrotu do Polski wiązałem duże nadzieje również po zakończeniu mojej kariery zawodniczej.

W niedługim czasie okazało się, że klub przechodzi ogromną metamorfozę, z funkcji prezesa odchodzi zasłużony prezes Kazimierz Pietrzyk, a jego obowiązki tymczasowo przejmuje pani Sabina Nowosielska, dotychczasowa wiceprezes rady nadzorczej klubu. Zaksa jako klub przeszła naprawdę gruntowną rewolucje, okazało się, że w nowym klubie znalazło się miejsce i dla mnie jako drugiego trenera przy boku wyśmienitego szkoleniowca, jakim bez wątpienia jest Daniel Castellani….Byłem dumny kiedy dostałem propozycje partnerowania jemu, co dodatkowo zmotywowało mnie do działania ;)

Z ogromnym zapałem przystąpiłem do wypełniania powierzonych mi zadań, tym bardziej że wiedziałem, że w związku z nieobecnością Daniela, na mnie będzie spoczywało gro obowiązków i odpowiedzialności związanych z budowaniem nowego składu…

Oczywiście wszystkie nasze działania zawsze były uzgadniane z „górą”- 1 trenerem ;) Wspólnie z Panią Prezes staraliśmy się zrealizować powierzone nam zadania by budowany zespół był jak najwierniejszym odzwierciedleniem wizji Daniela.


Pierwszym sukcesem nowej Pani Prezes było uzyskanie dzikiej karty, która pozwoli Kędzierzynowi na udział w prestiżowych rozgrywkach ligi mistrzów ;). Niestety nie wszystkie sprawy na których nam zależy toczyły się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Gro spraw jak się okazało, biegło swoim rytmem, na co nie zawsze mieliśmy wpływ. W związku z tym wystąpiło dużo problemów w czasie rozmów z zawodnikami, których zgodnie z wytycznymi Daniela chcieliśmy pozyskać do naszego składu… Pierwszy raz miałem okazje stanąć po tej drugiej stronie barykady, i muszę Wam powiedzieć, że zacząłem rozumieć nerwy i frustracje z jakimi borykali się dotychczas moi potencjalni pracodawcy…;) Jak dla mnie było to bardzo dobre doświadczenie (negocjacje) ponieważ byłem wartością dodaną- jak myślę dla Pani Prezes- ponieważ miałem już pewną wiedzę w sprawach związanych z prowadzeniem rozmów z zawodnikami (będąc po drugiej stronie jeszcze niedawno), i mniej więcej umiałem doradzić jak powinien się odnieść klub do stawianych mu propozycji przedstawianych przez menadżerów…

W trakcie „naszych zmagań „ klubowych , większa część siatkarskiej polski kibicowała młodym kadetom podczas zorganizowanych w Kędzierzynie MP Polski Kadetów w piłce siatkowej. Osobą najbardziej chyba zaangażowaną w całą tą imprezę był mój przyjaciel Michał Chadała, który włożył w to przedsięwzięcie dużo pracy. Był to świetnie zorganizowany event, w którym oprócz sukcesu organizacyjnego, nasz zespół zajął dobre 6 miejsce. Cieszę się, że również i ja miałem okazję dołożyć malutką cegiełkę do organizacji turnieju, w postaci nagród ufundowanych przez Firmę Vision One, której jestem ambasadorem. Najlepsi zawodnicy otrzymali ode mnie zestawy serii produktów MOVE Świderski Edition, przy których tworzeniu czynnie uczestniczyłem. Siatkówka jak wiadomo w Kędzierzynie ma wielu zwolenników, do których jak się okazało należy również Prezydent Miasta Pan Tomasz Wantuła, z którym miałem okazje spotkać się i porozmawiać o sprawach związanych z przyszłością tej dyscypliny w naszym mieście oraz szkoleniu młodzieży. Cieszę się, że okazało się, że obydwu nam zależy na rozwoju siatkówki oraz na propagowaniu wśród młodzieży zdrowego, sportowego stylu życia. CDN wkrótce ;)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...